Aktualności/Galeria zdjęć

8 listopada 2019

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI

Co to jest Polska?  - spytał Jaś w przedszkolu. Polska to wieś i las i zboże w polu….. .

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości dzieci z grupy III- Smerfy przygotowały uroczystą akademię. W repertuarze uroczystości znalazły się wiersze, piosenki patriotyczne oraz tańce narodowe. Wspólnie z wszystkimi dziećmi odśpiewano hymn państwowy. W wierszach wspominaliśmy tych, którzy walczyli o suwerenną Polskę oraz o ważnych znakach dla Polaków. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami za piękne występy.

31 października 2019

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dnia 31.10.2019r. dzieci odwiedził pan Konrad Barczyk pracownik Nadleśnictwa Gorlice.

Celem spotkania było:

• Zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy.
  • Kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
  • Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej.
  • Pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.
  • Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Leśnik opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny o mieszkańcach lasu.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od Pana Leśnika breloczek odblaskowy ze zwierzątkiem.

31 października 2019

SPOTKANIE Z KICI- KOCIĄ