Aktualności/Galeria zdjęć

20 września 2018

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

„..Już w oczach radość, to słońce świeci

na spacer pora iść

Na placu zabaw jest dużo dzieci,

bawić się chcemy dziś”.

Dnia 20 września 2018 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA.    W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętowaliśmy to, że są Przedszkolakami. Wszystkie zebrane dzieci powitała pani Dyrektor Przedszkola Dorota Makowska, życząc wszystkim dobrej zabawy.  Świętowanie rozpoczęło się wspólnym śpiewem piosenki „Plac zabaw” i zabawami przy muzyce mechanicznej. Radosne i uśmiechnięte dzieci udały się następnie do ogrodu przedszkolnego, w którym czekało rozpalone ognisko. Upieczona kiełbaska wszystkim bardzo smakowała.

Kochane Przedszkolaki, życzymy Wam beztroskiego dzieciństwa pełnego zabaw i niespodzianek. Niech czas spędzony w naszym Przedszkolu daje Wam wiele radości i uśmiechu.

13 czerwca 2018

I PIKNIK RODZINNY

12 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i rodzinnie, a to za sprawą Rodzinnego Pikniku, który zorganizowaliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym po raz pierwszy. Nie przeszkodziła nam nawet zmienna aura pogodowa: raz słońce i upał, to znów drobny deszczyk i wiatr. W ogrodzie czekało na dzieci i rodziców wiele atrakcji. Były zabawy przy muzyce z animatorami, chustą animacyjną, tunelem i innymi przyborami. Dzieci puszczały też bańki mydlane z pomocą animatorek. Zaszczycił nas swoją obecnością sam Minionek, który wspólnie dziećmi tańczył, a one nie mogły oczu od niego oderwać. W trakcie Pikniku pojawiały się na twarzach dzieci różne malowidła – piesek, kotek, pająk, spajdermen itp. Do mamy, która malowała te piękne i barwne postacie, ustawiła się długa kolejka, która z czasem topniała, a nam przybywało wciąż nowych namalowanych buziek. Dziękujemy naszej mamie artystce i życzymy dalszych sukcesów artystycznych, a roześmiane barwne buźki były dla niej radosnym podziękowaniem. Była też foto- budka, oblegana przez rodziców i dzieci, bo kto by nie chciał zdjęcia z Anną, Elzą, Spajdermenem  i …. innymi bajkowymi postaciami. Rodzice mogli zobaczyć i posłuchać występów artystycznych swoich pociech – zaprezentowała się każda grupa, a starszaki zaśpiewały nawet po angielsku. Występy naszych przedszkolaków rodzice nagrodzili brawami. W trakcie trwania Pikniku rodzice sprzedawali upieczone przez siebie ciasta i ciasteczka, bułeczki i rogaliki itp. Wszystko rozeszło się bardzo szybko, nawet nie wszystkim się dostały te smakołyki. Zebrane pieniążki przeznaczone będą na Radę Rodziców. Była też gorąca kiełbaska i wszyscy z apetytem ją pałaszowali. Gdy pogada się zmieniła i zaczął padać deszcz, przenieśliśmy się szybciutko do przedszkola, oczywiście pomogli nam rodzice.  W budynku kontynuowano zabawę przy muzyce, a także dzieci i rodzice brali udział w różnych konkursach np. przeciąganie liny. Było ciasno, ale przytulnie i wesoło. Każde dziecko miało zrobionego balonikowego stworka, kwiatka, miecz czy inna zabawkę – animatorka tworzyła te „ cudeńka” bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę podczas naszego Pierwszego Rodzinnego Pikniku. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia. Wspólnymi siłami daliśmy radę – do zobaczenia za rok.

13 czerwca 2018

BAJKOWY DZIEŃ