Aktualności/Galeria zdjęć

20 października 2017

WYCIECZKA DO PARKU

Nasze przedszkolaki z wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Parku. Ubrane w odblaskowe kamizelki bezpiecznie pokonywały przejścia drogowe.

Podczas obserwacji przyrody w parku nazywały jesienne kolory, rośliny i zwierzęta, które można spotkać o tej porze roku. Rozpoznawały drzewa, ich liście oraz owoce i nasiona. Dowiedziały się też kto był założycielem parku i przy jego pomniku zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

18 października 2017

W MUZEUM LIZAKA

W dniu dzisiejszym nasze najstarsze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami gdzie dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtem, wielkością i kolorem. W sklepiku, pani przewodnik na każdej chętnej rączce dziecka postawiła pamiątkową pieczątkę jako bilet wstępu do dalszej części muzeum. Na piętrze budynku dzieci mogły skosztować różnych rodzajów cukru, a także powąchać aromatów, które są wykorzystywane do produkcji cukierków.

Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni lat. Dzieci zobaczyły również eksponaty maszyn stosowanych w karmelarstwie, jednak największą atrakcją dla nich była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka. To była ciekawa i słodka wycieczka. Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem i uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

Przejdź do - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
13 października 2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„Niech wam słońce zawsze świeci, niech was lubią wszystkie dzieci.

Niech uśmiech na twarzach waszych gości,  a wiatr rozpędza chmury złości”.

Tymi słowami dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Gorlicach w dniu dzisiejszym  dziękowały wszystkim pracownikom tej placówki podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci zgromadziły się  w jednej sali, by krótkim programem artystycznym wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom za trud włożony w ich wychowanie. „Starszaki” zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko – wokalne i taneczne. Na zakończenie dzieci wesoło zaśpiewały „Sto lat" i wręczyły gościom wykonane przez siebie  kolorowe jesienne laurki.

Po ciepłych podziękowaniach i słodkościach od pani dyrektor przedszkola  rozpoczęła się druga część spotkania.

„Panią dyrektor tu zapraszamy,

dla pani specjalne zadanie mamy.

Chcemy prosić o pasowanie

słonecznym przedszkolakiem

niech każdy zostanie”.

Tymi słowami nowi przedszkolacy poprosili o pasowanie.

„Maluszki” zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu pobytu  w przedszkolu. Był to ich  pierwszy tak ważny i poważny debiut.

Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie.  Dzieci obiecały, że będą przestrzegać zasad zachowania obowiązujących w przedszkolu i używać zwrotów grzecznościowych na co dzień.

Pani dyrektor Dorota Makowska dokonała pasowania kładąc na ramieniu każdego dziecka dużą kredkę. Nowo pasowanym przedszkolakom życzyła wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu! Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały odznakę „Jestem przedszkolakiem”.

Tę uroczystość uwieczniono na wspólnych zdjęciach.

Tekst: Halina Maniak