Grupa III- rok 2019/2020

Przejdź do - WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ
20 października 2019

WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ

Miejskie Przedszkole Nr1 w Gorlicach nawiązało współpracę z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – filia w Gorlicach. W ramach tej współpracy raz w miesiącu dzieci z grupy II i III  biorą udział w zajęciach na terenie przedszkola. Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Romańska – pracownik B.P. w Gorlicach. Realizowany jest cykl zajęć biblioterapeutycznych:  „Czy Wy wiecie, czy nie wiecie, że o przyrodę sami troszczyć się możecie?”. Jest to program edukacji czytelniczej  z elementami biblioterapii mającej na celu uwrażliwienie dzieci na otaczającą przyrodę, w oparciu  o teksty literatury dziecięcej.

Dnia 17 października 2019 r.  odbyło  się kolejne spotkanie. Tematem było „Zimowe śpiochy – zwierzęta, które zapadają w sen zimowy. Celem zajęcia było poznanie, rozumienie i szanowanie zwierząt żyjących w naszych lasach, parkach, ogrodach i na łąkach. Przekazana wiedza była poparta barwnymi ilustracjami, które pozwoliły w sposób oglądowy poznać bliżej zwierzęta lasów, pól i łąk.