Grupa II - rok 2019/2020

Przejdź do - PIĘKNY, TAJEMNICZY ŚWIAT- DZIEŁA SZTUKI Z MATERIAŁU PRZYRODNICZEGO
27 października 2019

PIĘKNY, TAJEMNICZY ŚWIAT- DZIEŁA SZTUKI Z MATERIAŁU PRZYRODNICZEGO

Realizując jedno z zadań Rocznego Planu pracy-„Piękny, tajemniczy świat” rodzice z grupy II w wspólnie z dziećmi wykonali w domu piękne, pomysłowe stworki. Wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą, o czym świadczą ciekawe ludziki, zwierzątka, postacie i całe kompozycje. Wykorzystali różny materiał przyrodniczy – kasztany, szyszki, żołędzie, patyki, gałązki, liście. Z przyniesionych „dzieł sztuki” wspólnie z dziećmi zrobiliśmy wystawkę w holu przedszkola. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i realizację.

Przejdź do - WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ
20 października 2019

WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ

Miejskie Przedszkole Nr1 w Gorlicach nawiązało współpracę z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – filia w Gorlicach. W ramach tej współpracy raz w miesiącu dzieci z grupy II i III  biorą udział w zajęciach na terenie przedszkola. Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Romańska – pracownik B.P. w Gorlicach. Realizowany jest cykl zajęć biblioterapeutycznych:  „Czy Wy wiecie, czy nie wiecie, że o przyrodę sami troszczyć się możecie?”. Jest to program edukacji czytelniczej z elementami biblioterapii mającej na celu uwrażliwienie dzieci na otaczającą przyrodę, w oparciu o teksty literatury dziecięcej.

Dnia 17 października 2019 r.  odbyło  się kolejne spotkanie. Tematem było „Zimowe śpiochy – zwierzęta, które zapadają w sen zimowy. Celem zajęcia było poznanie, rozumienie i szanowanie zwierząt żyjących w naszych lasach, parkach, ogrodach i na łąkach. Przekazana wiedza była poparta barwnymi ilustracjami, które pozwoliły          w sposób oglądowy poznać bliżej zwierzęta lasów, pól i łąk.