Grupa III - rok 2017/2018

7 października 2017

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

W piątek 6 pażdziernika dzieci z gr III wybrały się do Bibliotekę Miejską w Gorlicach, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Przejdź do - POZNAJEMY PRACĘ PIELĘGNIARKI
4 października 2017

POZNAJEMY PRACĘ PIELĘGNIARKI

04.10.2017 w naszej grupie gościliśmy mamę Kasi, która pracuje jako pielęgniarka w szpitalu w Nowym Sączu. Pani Urszula przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu z tajemniczą walizeczką. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie, opowiedziała na czym polega jej praca i zaprezentowała akcesoria niezbędne w pracy pielęgniarki, lekarza takie jak strzykawki, bandaże, plastry, aparat do mierzenia ciśnienia, inhalator. Każde dziecko mogło  te przedmioty dotknąć, zbadać oraz zobaczyć. Mama Kasi zademonstrowała również dzieciom niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, przedszkolaki mogły też posłuchać bicia serduszka za pomocą stetoskopu. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo wycierać nos chusteczką.  Na zakończenie Pani pielęgniarka przygotowała  dla dzieci również zadanie specjalne sprawdzające stopień opanowania wiadomości, z którym poradziły sobie wyśmienicie. W nagrodę otrzymały strzykawki do zabawy tematycznej w lekarza. To było interesujące i pouczające spotkanie, za które przedszkolaki podziękowały piosenką i własnoręcznie wykonaną laurką.

2 października 2017

PAŻDZIERNIK

TEMATYKI:

1. W zdrowym ciele zdrowy duch.
  2. Jesienią w parku.
  3. Jesienią w lesie.