Jesteś tutaj: Start / Żłobek Miejski

Żłobek Miejski

29 sierpnia 2017

WITAMY PO WAKACJACH

ROZPOCZĘCIE OPIEKI NAD DZIEĆMI W ŻŁOBKU MIEJSKIM W GORLICACH PRZY MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 1 W GORLICACH PRZY UL. JAGIEŁŁY 9 ODBĘDZIE SIĘ  1WRZEŚNIA 2017 R.

ZAPRASZAMY!

PRZY PRZYJĘCIU DZIECKA DO ŻŁOBKA  NALEŻY PRZEDŁOŻYĆ:

• zaświadczenie o stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do żłobka,
  • książeczkę zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami.

WYPRAWKA:

Dziecko w żłobku powinno posiadać następujące rzeczy:

• poszwa na pościel (120x90), poszewka na poduszkę (40x60) podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka,
  • obuwie – pantofle na zmianę, bez sznurowadeł, które powinno mieć stabilną podeszwę, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka
  • zapasowe ubranka: bluzeczka, rajstopy, skarpetki, majteczki, spodenki, piżamka (dzieci starsze), podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka
  • śliniaczek podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka
  • pieluszki jednorazowe: opakowanie, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka
  • środki higieny osobistej np. krem do buzi, krem p/odparzeniom, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne w pudełku kartonowym,
  • smoczek, jeśli dziecko z niego korzysta.
  • Nie zapominajcie Państwo o ulubionej zabawce, to ważne aby dziecko miało swoją ulubioną przytulankę.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA POCIECH PROSIMY O :

• Sprawdzenie przed oddaniem dziecka pod naszą opiekę co ukrywa w rączkach czy kieszonkach, ponieważ „skarby” jakie tam niekiedy znajdujemy jak np. kamyczki, czy monety są niemałym zagrożeniem dla ciekawskich świata maluchów.
  • Nie zakładanie dziewczynkom kolczyków, nawet jeśli są one zakładane tuż po przekłuciu ucha w celu zagojenia, pierścionków, koralików i innych ozdób, jak również przynoszenia do żłobka prywatnych zabawek szczególnie małych, ostrych, zagrażających bezpieczeństwu dzieci.

Są to zbyt drobne przedmioty i wbrew pozorom dość niebezpieczne nie tylko dla Państwa dziecka.

• Nie wprowadzanie dzieci do grupy z „przekąskami” w buzi i dłoni, niech zje w spokoju w towarzystwie mamy lub taty przed oddaniem do grupy.
  • Pamiętajcie, że oddajecie w nasze ręce, to co jest dla Was najcenniejsze, WASZE DZIECI, dlatego wspólnie zatroszczmy się o ich dobro i bezpieczeństwo.

Dziecko może przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszaka,  jednak musi on być czysty i podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W ŻŁOBKU MIEJSKIM PRZY MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 1 W GORLICACH

6.30 –  8.00   - przyjmowanie dzieci, rozmowy z rodzicami, zabawy dowolne

8.00 – 8.30     - toaleta – zabiegi  higieniczne,  przygotowanie do śniadania

8.30 – 9.00     -    śniadanie, karmienie i pomoc dzieciom w samodzielnym posiłku

9.00 –10.00      - zabawy zorganizowane: indywidualne lub grupach – zajęcia zabawowe   z elementami edukacji,  zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne,  matematyczne itp.

10.00 –10.15  -    zabiegi pielęgnacyjne, drugie śniadanie

10.15 – 11.15  -  drzemka

10.15 – 11.15      -  gry i zabawy dydaktyczno- wychowawcze,  przyrodnicze, spacery, zabawy w ogrodzie żłobkowym

11.15 –11.30       -   czynności higieniczno - obsługowe, przygotowanie do obiadu

11.30 –12.00       -  obiad, karmienie i pomoc dzieciom w samodzielnym posiłku

12.00 –14.00       -  przygotowanie do snu,  drzemka poobiednia

14.00 –14.30       -  zabiegi  higieniczne, przygotowanie do podwieczorku

14.30 –15.00        - podwieczorek, karmienie i pomoc dzieciom w samodzielnym posiłku

15.00 –16.30        -  zabawy  swobodne,  gry i zabawy w grupach, odbieranie dzieci ze żłobka,

rozmowy z rodzicami.

3 czerwca 2017

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. W tym dniu dorośli pamiętają o wszystkich „milusińskich”. Także opiekunki w Żłobku starały się umilić ten dzień swoim wychowankom. Tego dnia maluszki odwiedziły zaprzyjaźnionych przedszkolaków i razem wesoło bawiły się podczas zabawy zorganizowanej z tej okazji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i tańcach do wesołych rytmów znanych im piosenek. Radości było co nie miara i o to właśnie chodziło. Na koniec każde dziecko otrzymało słodką „niespodziankę”.