Dyżur wakacyjny 2020

2 czerwca 2020

Dyżury wakacyjne  Przedszkoli  Miejskich w Gorlicach w okresie lipiec-sierpień 2020 r

1. Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci uczęszczające do przedszkoli w bieżącym roku szkolnym, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice.
  2. Przedszkola dyżurujące organizują opiekę również dla tych dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczają do miejskich przedszkoli objętych przerwą wakacyjną.
  3. Pierwszeństwo do korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym mają dzieci uczęszczające do macierzystego przedszkola.
  4. Decyzję o przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującej placówki kierując się zasadą pierwszeństwa dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica, który samotnie wychowuje dziecko.
  5. Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola na okres wakacyjny jest:
  • „Deklaracja” - w przypadku dzieci zamierzających skorzystać w okresie wakacyjnym z pobytu w macierzystym przedszkolu ;
  • "Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola  na dyżur  wakacyjny" - w przypadku dzieci zamierzających skorzystać z pobytu w okresie wakacyjnym w innym przedszkolu niż macierzyste,

Przyjmowanie zgłoszeń na dyżur wakacyjny odbywać się będzie w terminie  do 15 czerwca 2020 r.

Dokumenty dot. zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny dostępne będą w przedszkolach  oraz na ich stronach internetowych.

Funkcjonowanie przedszkoli będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego.