Mieszko I - teatr żywego aktora

We środę - 6 marca, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w naszym przedszkolu - gościliśmy teatr żywego aktora Blaszany Bębenek, który przedstawił spektakl pt. „Mieszko I". Dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykłej podróży przez historię Polski, poznając losy pierwszego historycznego władcy naszego kraju.

Spektakl był pełen emocji i fascynujących scen. Dzieci oglądały z zaciekawieniem przygody Mieszka I oraz jego trudności i wyzwania, jakie musiał pokonać, aby stać się władzą. Aktorzy wspaniale oddali atmosferę tamtych czasów, a kostiumy i scenografia przeniosły nas wszystkich w odległe czasy.

Podczas spektaklu dzieci wykazywały się ogromnym zaangażowaniem, śmiejąc się z zabawnych scen, trzymając kciuki za bohaterów w trudnych chwilach oraz aktywnie reagując na interakcje z aktorami. Była to niezapomniana lekcja historii w formie interaktywnej i dostosowanej do potrzeb najmłodszych.