Spacerkiem po Gorlicach

Realizując tematykę tygodnia ,,Gorlice – moja mała ojczyzna” grupa ,,Krasnali” wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego im. Ignacego Łukasiewicza, by lepiej poznać historię swojego miasta. Pani przewodnik swoimi opowieściami zainteresowała wszystkie przedszkolaki, a dodatkową atrakcją dla nich było oglądanie zgromadzonych eksponatów dokumentujących historię miasta i pamiątek po Ignacym Łukasiewiczu między innymi prototypu pierwszej na świecie lampy naftowej. W drodze powrotnej na zaproszenie Pana Łukasza Bałajewicza Zastępcy Burmistrza Miasta Gorlice odwiedziliśmy Ratusz. Niezwykłym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków było oglądanie panoramy Gorlic z wieży Ratusza – wrażenia były niesamowite! Mogliśmy też zobaczyć gabinet Burmistrza i salę sesji Rady Miasta w których podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego miasta.

Bardzo dziękujemy Panu wiceburmistrzowi Rafałowi Bałajewiczowi za to spotkanie i niezapomniane wrażenia :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.