Dzień 19 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Misie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Dorota Makowska dużym drewnianym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał medal oraz mały słodki upominek.

Z uśmiechem na twarzach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jakże ważny dla maluszków dzień w przedszkolu. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!