Odwiedziny Mikołaja

,,Za oknami zimno, za oknami mróz.

Pod balkonem stoi Mikołaja wóz.

Kiedy przyjdzie tu, kiedy przyjdzie tu.

Kiedy prezent mi przyniesie….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Starszaki już od listopada przygotowywały się do niego starannie. Uczyły się piosenki i tańca ,,Jingle bells”, wykonywały mikołajkowe prace plastyczne.

Kiedy nadszedł ten dzień od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego, zerkały przez okno z nadzieją, że go zobaczą. Ile było radości gdy Mikołaj pojawił się w naszym ogrodzie.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi Mikołaj niestety nie mógł wejść do naszego przedszkola, ale po drzwiami zostawił prezenty i list dla naszej grupy. Przedszkolaki z wielką radością wysłuchały listu od Mikołaja, oglądały upominki, dzieliły się wrażeniami. W podziękowaniu za nie zaśpiewały piosenkę i zatańczyły mikołajkowy taniec. Zerkały również przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą niezwykłego gościa i pomachają mu na pożegnanie.