Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Odwiedziny Mikołaja

Odwiedziny Mikołaja

Treść

,,Za oknami zimno, za oknami mróz.

Pod balkonem stoi Mikołaja wóz.

Kiedy przyjdzie tu, kiedy przyjdzie tu.

Kiedy prezent mi przyniesie….”

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Starszaki już od listopada przygotowywały się do niego starannie. Uczyły się piosenki i tańca ,,Jingle bells”, wykonywały mikołajkowe prace plastyczne.

Kiedy nadszedł ten dzień od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego, zerkały przez okno z nadzieją, że go zobaczą. Ile było radości gdy Mikołaj pojawił się w naszym ogrodzie.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi Mikołaj niestety nie mógł wejść do naszego przedszkola, ale po drzwiami zostawił prezenty i list dla naszej grupy. Przedszkolaki z wielką radością wysłuchały listu od Mikołaja, oglądały upominki, dzieliły się wrażeniami. W podziękowaniu za nie zaśpiewały piosenkę i zatańczyły mikołajkowy taniec. Zerkały również przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą niezwykłego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 

48994