Powitanie wiosny

,,Wiosna przychodzi zgodnie z planem,
choć ślady zimy tu i tam.
Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki:
– Witaj nam, Wiosno, witaj nam!”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej.

Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień- 21 marzec 2022 roku. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez wszystkie grupy. Były to inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce o tematyce wiosennej. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku.  Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie podczas którego głośno skandowały ,, Precz zimo zła...” . Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.