Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Treść

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

W tym roku, w naszym przedszkolu jego obchody rozpoczęliśmy już 27 maja. Pierwszą z atrakcji było mobilne OCEANARIUM, które zabrało naszych przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż po powierzchniach raf koralowych. W specjalnej kopule wyświetlona została prezentacja 3D, dzieci mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb.

1 czerwca nie zabrało również atrakcji, które rozweselały naszych milusińskich od rana. Były tańce, zabawy z chustą, konkursy, zabawy muzyczno-taneczne oraz upominki. Na dzieci czekała wspaniała niespodzianka. Dzieci z grupy Krasnale przygotowały okazji Dnia Dziecka dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie artystyczne "WESOŁA LUDWICZKA". Spektakl był barwny i pełen humoru i zachwycił nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Owacjom nie było końca. Ponadto dzieci z grupy Misie wzięły udział online w Dniu Dziecka w Disneylandzie. Natomiast dzieci z grupy Smerfy i Krasnale wyruszyły na seans filmowy "PSI PATROL" do pobliskiego kina Kolory. Tego dnia miła niespodziankę zrobili dzieciom Burmistrzowie naszego miasta. Podczas odwiedzin przeczytali dzieciom świeżo wydaną publikację pt. Cudowna lampa Łukasiewicza, po czym wręczyli przedszkolakom książeczki.

Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do zagrody „Kopytkowo"- na którą dzieci czekały od dawna.   
W Kopytkowie przedszkolaki miały bliski kontakt  z naturą jak i różnymi zwierzętami. Mogły pogłaskać zwierzęta, a także je karmić. I ta właśnie bliskość spowodowała ogromną radość dzieci i to, że podczas wycieczki nie było ani jednego momentu znudzenia czy zniecierpliwienia. Mogliśmy zobaczyć dużo gatunków zwierząt m.in.: osła, daniele, króliki, kozy, kucyki, barana, bażanta złocistego, gołębie, kaczki, kury oraz barwne papużki. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i mnóstwem zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Śmiało możemy powiedzieć, że była to jedna z najlepszych i najciekawszych wycieczek.

Nie koniec atrakcji dla naszych milusińskich 3 czerwca odbyła się również wycieczka-do MIASTECZKA ROWEROWEGO, który jest doskonałym miejscem na zaszczepienie rowerowej pasji dzieciom. Poprzez zabawę, przedszkolaki poznały zasady ruchu drogowego, przygotowane zostały do umiejętnego poruszania się po drogach publicznych. Korzystając z pięknej pogody na kocach odbył się również mini piknik. Radości było mnóstwo. Ponadto dzieci z grupy SMERFY odwiedziły jedną z sal przedszkolnych zmienioną na „Stare Kino". Jak na prawdziwe kino przystało trzeba było kupić sobie bilet w kasie biletowej. W kinie dzieci mogły oglądać bajki, na których wychowali się ich rodzice. Był, więc „Krecik", ”Bolek i Lolek" i „Miś Uszatek". Mali widzowie podczas seansu raczyli się popcornem jak w prawdziwym kinie.

 

34662