Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczeństwo dzieci przebywających w przedszkolu jak i poza nim  jest bardzo ważne.

Dlatego przedszkolaki często uczestniczą w zorganizowanych sytuacjach, zajęciach, zabawach utrwalających wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i w ruchu drogowym.

W środę (28.09.2022) wszystkie dzieci wzięły udział w próbnej ewakuacji z udziałem strażaków, która miała na celu nabywanie przez przedszkolaków umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Spotkanie ze strażakami, obejrzenie wozu strażackiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Natomiast spacer grupy II i III do pobliskiego ,,Miasteczka rowerowego” był doskonałym sprawdzianem wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Tak więc nauka właściwych zachowań w różnych sytuacjach, zasad ruchu drogowego nie musi być nudna i męcząca.