Przyjaciele Zippiego

W roku szkolnym 2022/2023 1 w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Gorlicach realizowany jest Program "Przyjaciel Zippiego". Jest to program dedykowany specjalnie dla małych dzieci z różnymi możliwościami i zdolnościami. Składa się z 6 części realizowanych w trakcie 24 spotkań przez nauczyciela specjalnie przeszkolonego i posiadającego zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Program ten jest realizowany w grupie "Smerfów", dzieci 4-5 letnich przez nauczycielkę Martę Więcek.

Uczy on dzieci:

• jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźń,
  • jak rozwiązywać konflikty,
  • jak zachowywać się w różnych sytuacjach,
  • jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

Dzieci poznają głównego bohatera o imieniu Zippi, który jest patyczakiem, a jego przyjaciele to grupa chłopców i dziewcząt. W programie "Przyjaciele Zippiego" nie mówimy dzieciom co maja robić. Zamiast tego zachęcamy do zastanowienia się nad sytuacją i wymyślania własnych rozwiązań. Zachęcamy dzieci, by szukały takich strategii, które nie tylko pomagają im samym, ale również uwzględniają dobro innych. Zajęcia z tego programu realizowane są dwa razy w tygodniu od miesiąca września do grudnia 2022.