Wycieczka na Cmentarz Wojskowy nr 91

W przedszkolu uczymy dzieci postaw rodzinnych i patriotycznych, okazywanie szacunku osobom, które od nas odeszły, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

Dlatego 29 października korzystając z pięknej pogody, tuż przed świętem zmarłych, dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami wybrały się na cmentarz wojskowy nr 91 na Górze Cmentarnej. Głównym celem wycieczki było uczczenie pamięci żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej, złożenie hołdu i zapalenie zniczy na ich grobach. Już na miejscu dzieci wysłuchały tekstów umieszczonych na tablicach pamiątkowych oraz krótkiej historii związanej z Bitwą Gorlicką. Temat bardzo zainteresował dzieci, zadawały mnóstwo pytań. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.