Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"Bajki moc magiczną mają, dobrym słowem dzielą się.
Nasze serca otwierają, i kto czyta o tym wie."

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney ’a.

W piątek, 4 listopada nasze przedszkolaki wyruszyły w magiczną podróż do krainy bajek.  Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach, które wymagały wykazania się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych. Trafnie segregowały, szukały w piasku bajkowe rekwizyty, oraz układały puzzle. Na chwilę mogły uczestniczyć w balu Kopciuszka tańcząc do ulubionych piosenek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą u dzieci odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.