Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu

Kto ty jesteś?
– Polak mały…

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dnia 10 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Krasnali ” już od dłuższego czasu przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Starszaki ubrane odświętnie w barwy biało - czerwone rozpoczęły uroczystość narodowym tańcem ,,Polonezem”. Recytowały wiersze, śpiewały pieśni i piosenki patriotyczne. Ponadto tradycyjne o godz. 11:11 wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której cała społeczność przedszkolna zaśpiewała hymn narodowy.

Była to pouczającą lekcja historii i patriotyzmu dla wszystkich przedszkolaków.