Powitanie Wiosny

W dniu dzisiejszym tj. 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola tradycyjnie, jak co roku żegnały Zimę i witały Wiosnę.

Wszystkie po śniadaniu zebrały się w jednej sali i wspólnie rozpoczęły świętowanie. Grupa Krasnali wykonała piosenkę "Piękna Wiosenka" i zatańczyła twista, co na pewno przyniosło wiele radości. Smerfy recytowały wiersz i śpiewały piosenkę „Hej zgniewała się zima”, co z pewnością było bardzo urocze. Misie natomiast wykonując ruchy z kolorowymi wstążeczkami, śpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, co na pewno przyciągnęło uwagę wszystkich obecnych.

Oprócz tego, dzieci żegnały kukłę Marzanny, co jest tradycyjnym zwyczajem w Polsce, kojarzącym się z końcem zimy. Aby powitać wiosnę, dzieci zrobiły także gaik z gałązek wierzbowych, który jest symbolem nadchodzącej pory roku.

To na pewno był wspaniały dzień dla dzieci i nauczycieli, pełen radości i wiosennej energii!