Spotkanie ze Strażą Miejską w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej w przedszkolu w dniu dzisiejszym miała na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz przybliżenie im zawodu strażnika miejskiego. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z różnymi znakami drogowymi i uczyły się ich rozpoznawania. Funkcjonariusze również omówili z dziećmi, jakie zachowania na drodze są bezpieczne, np. korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przestrzeganie sygnalizacji świetlnej oraz zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię.

W trakcie spotkania, dzieci były bardzo chętne do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami związanych z ruchem drogowym, co świadczy o tym, że zajęcia te były bardzo wartościowe i przyniosły oczekiwane efekty. Ponadto, funkcjonariusze wykorzystali zestaw edukacyjny AUTOCHODZIK, który pozwolił na przeprowadzenie zajęć w formie zabawy, co z pewnością przyczyniło się do większego zainteresowania dzieci i przyswojenia przez nie wiedzy.

Takie działania podejmowane przez Straż Miejską są bardzo ważne w kontekście edukacji dzieci i propagowania kultury bezpieczeństwa na drodze. W ten sposób już od najmłodszych lat dzieci uczą się odpowiedzialnego zachowania na drodze, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby wypadków drogowych.