Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Treść

Akcja Sprzątania Świata to globalna inicjatywa, która ma na celu propagowanie idei dbania o środowisko naturalne poprzez organizowanie corocznych sprzątań w różnych miejscach na całym świecie. Udział przedszkolaków w akcjach sprzątania świata jest bardzo ważny, ponieważ pomaga rozwijać u dzieci świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialność za czystość środowiska.

Przedszkolaki z naszego przedszkola, które włączyły się w akcję, pokazują, że nawet najmłodsi mogą mieć wpływ na poprawę stanu naszej planety.

Postępując w sposób bezpieczny, dzieci wyposażone w rękawiczki oraz worki na śmieci, zajrzały pod każdy krzaczek. Dzieci, które samodzielnie wysprzątały ogród przedszkolny i wrzuciły zebrane śmieci do kontenera, będą pamiętać o tym, aby w przyszłości zawsze wyrzucać odpady do kosza.

Włączenie dzieci w tego typu akcje może być również świetną okazją do rozwijania różnych umiejętności i wartości, takich jak odpowiedzialność, solidarność czy szacunek dla innych i dla środowiska naturalnego. Cieszymy się, że dzieci doświadczyły tego pozytywnego uczucia i mamy nadzieję, że będą kontynuować swoje działania na rzecz ochrony środowiska i innych ludzi.

59156