Blaszany Bębenek - teatr żywego aktora

Blaszany Bębenek to niezwykle interesujący teatr żywego aktora, który gościł w dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu. Dzieci obejrzały w wykonaniu aktorów przedstawienie pt. Wernyhora- baśń ukraińska.

Spektakl pt.: „Wernyhora” – to  ukraińska legenda o mędrcu Wernyhorze, który wędrując poprzez ukraińskie stepy poznaje piękną Marusię. Niestety na ich drodze staje  Horpyna, która z pomocą kupca Iwana postanawia wykraść zwój z dziesięcioma mądrościami. Wernyhora postanawia wyruszyć w świat by odzyskać zwój, co doprowadza do szeregu ciekawych przygód i zabawnych sytuacji. Przedstawienie było bardzo wesołe, dopasowane do dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie przedstawienia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, takiej jak: taniec kozacki, rozgrzewka przez wędrówką. Dzieci z zapartym tchem słuchały słów aktorów, którzy wciąż zmieniali swoje stroje i rekwizyty, aby jeszcze bardziej wprowadzić je w klimat opowieści. Przedstawienie zawierało także elementy muzyki i tańca, co jeszcze bardziej rozbudziło zainteresowanie dzieci.

To był niezwykły dzień w przedszkolu, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci.