Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Bieżący tydzień rozpoczęliśmy spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach z autorem książek dla dzieci. Wiesław Drabik rozpoczął spotkanie od krótkiej prezentacji o sobie. Opowiadał o swojej pracy jako pisarz, inspiracjach do tworzenia książek dla dzieci i dlaczego uwielbia pisać dla najmłodszych czytelników. Autor zaprosił dzieci do magicznego świata swoich książek poprzez czytanie fragmentów lub całości jednej lub kilku swoich historii. Dobierał książki odpowiednio do wieku przedszkolaków, dbając o ciekawe wątki, humor i piękne ilustracje. W trakcie czytania, Wiesław Drabik angażował dzieci, zadając pytania na temat postaci, fabuły lub zachęcając do przewidywania, co może się wydarzyć dalej. Dzieci miały okazję wypowiadać się, dzielić swoimi przemyśleniami i emocjami. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla autora za przybycie i podzielenie się swoją twórczością.

Tego typu spotkania mają ogromne znaczenie dla dzieci, ponieważ mogą spotkać żywego autora, poznać proces tworzenia książek i zainspirować się do czytania.