Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Treść

Dzień Dziecka w przedszkolu to specjalne święto, które obchodzi się na całym świecie. Jest to wyjątkowy dzień, poświęcony wszystkim dzieciom, ich radości, zabawie i edukacji.

Ważnym elementem Dnia Dziecka jest podkreślenie znaczenia praw dziecka, takich jak prawo do opieki, edukacji, bezpieczeństwa i zabawy. Przedszkolaki mogą uczyć się o swoich prawach 
i obowiązkach w sposób przystępny dla ich wieku. Dzień Dziecka w przedszkolu to okazja do świętowania i celebrowania dzieciństwa, dając dzieciom możliwość zabawy, rozwijania swoich talentów.

W naszym przedszkolu Dzień Dziecka trwał przez cały tydzień.

Dzieci z najstarszej grupy miały okazję uczestniczenia w turnieju gier i zabaw Mały Mistrz na hali sportowej OSiR. Wszystkie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Kicia Kocia mówi dzień dobry” 
w Kinie Kolory. Wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego gdzie miały okazję pobawić się na nowoczesnym placu zabaw, a także poznawać i doceniać piękno otaczającego świata. W ogrodzie przedszkolnym bawiły się przy muzyce integrując się z kolegami z innych grup. 
Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną atrakcją dla dzieci była wycieczka autokarowa do Łosia do zagrody agroturystycznej „Skrawek Nieba”.

Wycieczka do zagrody agroturystycznej "Skrawek Nieba" w Łosiu wydaje się być niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło dzieciom poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody oraz rozwijać różne umiejętności.

Podczas przechodzenia ścieżką przyrodniczą, dzieci miały okazję obserwować i poznawać różne gatunki roślin, zwierząt i ptaków, które występują w danym ekosystemie. Mogły dowiedzieć się 
o ekologicznych zależnościach między organizmami oraz ochronie różnorodności biologicznej.

Były świadkami różnorodnych krajobrazów, jak lasy, łąki. To doskonała okazja do obserwacji i zrozumienia różnych typów siedlisk oraz ich znaczenia dla zachowania równowagi ekologicznej.

Przechodzenie ścieżką przyrodniczą sprzyjało aktywności fizycznej i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, co jest niezwykle ważne dla zdrowia i rozwoju dzieci. Dało im również okazję do nawiązywania bezpośredniego kontaktu z naturą, co może wpływać na ich świadomość ekologiczną 
i zainteresowanie ochroną przyrody.

Miały również możliwość rozwijania talentów artystyczno-plastycznych, co jest niewątpliwie ważne dla dzieci. Tworzenie biżuterii z materiałów przyrodniczych pozwało im wyrazić swoją kreatywność i jednocześnie uczyć się czerpać inspirację z natury. Była to również okazja do rozmowy na temat ekologii i ochrony środowiska, gdyż dzieci mogą zdawać sobie sprawę z wartości i piękna natury, której elementy wykorzystują w swoich dziełach.

Doskonalenie umiejętności kulinarnych również przyniosło wiele korzyści. Gotowanie to ważna umiejętność życiowa, która może sprawić dzieciom radość i satysfakcję. Przygotowywanie placków proziaków i pizzy dała dzieciom możliwość nauki podstawowych technik kulinarnych, takich jak mieszanie, wałkowanie ciasta i przyrządzanie różnych składników. Ponadto, dzieci muszą zdawać sobie sprawę z wartości zdrowego odżywiania i korzyści płynących z przygotowywania posiłków samodzielnie.

Wszystkie te wydarzenia przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej atmosfery w przedszkolu, umożliwiły dzieciom spędzenie czasu na świeżym powietrzu, rozwijały umiejętności społeczne i twórcze oraz umożliwiły radosne świętowanie Dnia Dziecka. Będzie to niezapomniany tydzień dla wszystkich przedszkolaków!

89061