Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Co w trawie piszczy

Co w trawie piszczy

Treść

We środę 13 września dzieci z naszego przedszkola z grupy Smerfów i Krasnali wzięły udział w warsztatach pt., Co w trawie piszczy. Organizatorem tego spotkania był Urząd Miejski, który realizuje projekt finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie prowadziła pani Agnieszka Barszcz- Bylica- instruktor rzemiosła artystycznego.

Na początek opowiedziała dzieciom wiele interesujących faktów o życiu pszczół ilustrując kolorowymi obrazkami, podkreślając, że pszczółki są niezwykle ważne dla przyrody i ludzi. Dzięki procesowi zapylania, który wykonują podczas zbierania nektaru, przyczyniają się do owocowania wielu roślin, w tym tych, które stanowią część naszej codziennej diety.

Następnie zaprosiła przedszkolaków do praktycznych zajęć a mianowicie wykonania hotelu dla pszczół i innych owadów. Przyniesione materiały: kawałeczki trzciny, drewienka z wydrążonymi otworkami, patyczki, szyszki i inne naturalne okazy przyrodnicze posłużyły dzieciom do jego budowy.

Powstały dwa hotele, które zostaną umieszczone w ogrodzie przedszkolnym gdzie znajdą swoje bezpieczne schronienie na zimowanie pszczoły i trzmiele.

Tworzenie hoteli dla pszczół to nie tylko sposób na wspieranie owadów zapylających, ale także na edukację o ekosystemie i roli pszczół w produkcji żywności. To również znakomita okazja do zaangażowania dzieci w ochronę przyrody oraz zachęcenia ich do działań na rzecz zachowania populacji pszczół, które są kluczowe dla zachowania zdrowego środowiska.

Więcej zdjęć tutaj.

65158