Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu 5 października Tata Wojtusia, kolegi z grupy Smerfów, jako ratownik medyczny przeprowadził zajęcia dla wszystkich przedszkolaków z zakresu pierwszej pomocy.

Oto kilka podstawowych umiejętności, które przekazał dzieciom:

• jak postępować w przypadku zadławienia,
  • Jak wykonać sztuczne oddychanie,
  • jak oczyszczać i opatrywać skaleczenia, aby zapobiec zakażeniu,
  • przekazał podstawowych informacje na temat unieruchamiania złamań oraz udzielania wsparcia w przypadku skręceń i zwichnięć.
  • nauczył dzieci, jak sprawdzić przytomność i oddychanie u osoby nieprzytomnej oraz jak prawidłowo ułożyć taką osobę w pozycji bocznej bezpiecznej.

Najważniejszą rzeczą, na którą zwrócił uwagę to wezwanie pomocy medycznej w sytuacjach awaryjnych. Uświadomił dzieci, jak prawidłowo dzwonić na numer alarmowy. Dzieci miały także okazję zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia i posłuchać jakie wydaje sygnały. Te podstawowe umiejętności pierwszej pomocy, przekazane przez Tatę Wojtusia, mogą być nie tylko przydatne w życiu codziennym, ale także mogą pomóc dzieciom poczuć się pewniej i bardziej gotowymi do reagowania
w sytuacjach nagłych. To cenne umiejętności, które mogą uratować życie i pomóc innym potrzebującym.