Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Wycieczka na Magurę Małastowską

Wycieczka na Magurę Małastowską

Treść

W tygodniu zajęć poświęconych jesieni w lesie i w parku, dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę plenerową, aby sprawdzić swoje zdobyte wiadomości na żywo. Magura Małastowska to malowniczy obszar górski, idealny do poznawania fauny i flory oraz cieszenia się pięknem otaczającej przyrody.

W trakcie wycieczki, prowadzonej przez Panią leśnik, dzieci miały okazję przejść ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Magura Małastowska". Na żywo zobaczyły gatunki drzew, które wcześniej omawiały podczas zajęć, oraz dowiedziały się, jakie można zwierzęta mieszkają w tym lesie.

Na zakończenie wycieczki na polu biwakowym czekały na dzieci smaczne kiełbaski z ogniska oraz słodkości przygotowane przez rodziców, które  z wielkim apetytem przedszkolaki zjadły po przejściu leśnego szlaku. Zabawa na polanie  w Wiewiórki i Drzewa z Panią leśnik sprawiła im wiele radości.

Dodatkowo, przedszkolaki otrzymały na pamiątkę medale Małych  Przyrodników.

To z pewnością była niezapomniana przygoda edukacyjna, która pozostawiła wiele pozytywnych wspomnień i zachęciła dzieci do dalszego poznawania przyrody.

Transport ze środków PROFILAKTYKI .

65160