Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Teatrzyk kukiełkowy „Maciuś Strażak”

Teatrzyk kukiełkowy „Maciuś Strażak”

Treść

15 listopada to niezwykły dzień w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci miały okazję uczestniczyć 
w fascynującym teatrzyku kukiełkowym pt. "Maciuś Strażak". Wciągająca historia głównego bohatera, pragnącego w przyszłości zostać strażakiem, zafascynowała dzieci od pierwszej chwili.

W trakcie przedstawienia Maciuś, wspierany przez urocze zwierzęta - kota, koguta, psa i kaczkę - nie tylko bawił najmłodszych, ale także przekazywał im istotne nauki dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci 
z zaciekawieniem śledziły, jak prawidłowo postępować w sytuacjach zagrożenia, jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem i wodą. Wartościowe lekcje dotyczyły również tego, dlaczego nie wolno bawić się zapałkami oraz jak istotne jest unikanie wejścia do wody bez opieki dorosłego. To nie tylko edukacyjne przesłanie, ale również emocjonująca przygoda, która pozostawiła głębokie wrażenie na małych widzach.

Dodatkowo, dzieci miały okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery alarmowe, co z pewnością przyczyni się do ich bezpieczeństwa. Po zakończeniu spektaklu maluchy wyraziły swoją wdzięczność aktorom gromkimi brawami, tworząc tym samym klimat radosnego podziękowania za wartościową lekcję życia przekazaną przez teatrzyk kukiełkowy "Maciuś Strażak".

65156