Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Andrzejki 2023

Andrzejki 2023

Treść

W czwartek 30 listopada w naszym przedszkolu wszystko było zaczarowane. 
Jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". W tym dniu zawitała do nas Wróżka Anastazja, która wprowadziła tajemniczą atmosferę. 
Po wspólnym powitaniu, przeniosła dzieci do świata magii i czarów opowiadając o zwyczajach i tradycji związanej z obchodzeniem Andrzejek dawniej i dzisiaj.

Po wspólnym wypowiedzeniu zaklęcia:

„Hokus-pokus, czary-mary

Niech się spełnią

Andrzejkowe czary”

rozpoczęliśmy wspólne wróżenie….Przedszkolaki bawiły się w losowanie imion, zawodów, kart oraz co przepowiadają o ich przyszłości symbole umieszczone w magicznej szkatułce. Dzieci poubierane w czarodziejskie kapelusze wypowiadały andrzejkowe zaklęcia przy pomocy ich czarodziejskich różdżek. Nie obyło się od tradycyjnego lania wosku oraz wróżb z przekraczaniem bucików przez próg. Oczywiście wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Wszystkie wróżby przeplatane były zabawami, pląsami i tańcami przy muzyce. Dzięki wizycie Wróżki zabawa andrzejkowa była pełna radości, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków. Słodki poczęstunek  był miłym zakończeniem andrzejkowej zabawy, wypełnionej wyjątkowym nastrojem.

73228