Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Nadejście wiosny!

Nadejście wiosny!

Treść

 ,,Wiosenka“

  J. Hausman

Przyszła wiosenka, z kwiatów wonią miłą,

Przeprosiła zimę, że jej rok nie było.

Błękitnymi oczy spojrzała do góry,

Przeprosiła słonko za zimowe chmury.

Przeprosiła pola za zimowe śniegi,

Wypełniła sobą cały świat po brzegi.

Dnia 21 marca, nasze przedszkolaki z radością i entuzjazmem przywitały nadejście wiosny, tradycyjnie żegnając zimę. To wyjątkowe wydarzenie, które od lat stanowi integralną część naszej placówki, zawsze budzi wielkie emocje i energię wśród dzieci oraz personelu.

Po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolaków zebrały się w jednej sali, gdzie każda przygotowała swoje występy. Piosenki, wiersze i tańce o tematyce wiosennej wybrzmiały z entuzjazmem, prezentując nie tylko talent dzieci, ale także ich radość z nadchodzącej zmiany pór roku.

Po emocjonujących prezentacjach przyszedł czas na tradycyjne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Wszyscy wyruszyli w barwnym korowodzie na zewnątrz, gdzie towarzyszyła im kukła Marzanny, symbolizująca odchodzącą zimę. W radosnym pochodzie dzieci maszerowały, niosąc gaik wykonany z gałązek wierzbowych, gotowy na przyjęcie wiosny z otwartymi ramionami.

To magiczne wydarzenie nie tylko integruje społeczność przedszkolną, ale także uczy dzieci szacunku dla tradycji oraz otwartości na zmiany i nowe doświadczenia. Dzięki takim obchodom dzieci nie tylko uczą się o zmieniających się porach roku, ale także o znaczeniu tradycji i wspólnoty. W ten sposób wiosenne pożegnanie zimy staje się nie tylko radosnym świętem, ale także edukacyjnym doświadczeniem, które pozostaje w pamięci dzieci na długo.

Pierwszy dzień wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary- na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

76729