Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Wyciskamy witaminki

Wyciskamy witaminki

Treść

Dzieci z naszego Przedszkola miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnej twórczości pod nazwą „Wyciskamy witaminki”.  Podczas tych warsztatów, prowadzonych przez Radosława Kłapacza, prezesa Fundacji PrzyGotujmy, wykorzystano wyciśnięte soki owocowo-warzywne do przygotowania żelek, deserów oraz innych zdrowych przekąsek.

Wydarzenie odwiedzili burmistrz Rafał Kukla oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji, Wojciech Zapłata, co podkreślało rangę i wsparcie ze strony lokalnych władz dla tego typu inicjatyw.

Temat zdrowego odżywiania odgrywa kluczową rolę w promocji zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Edukacja żywieniowa od najmłodszych lat jest niezwykle istotna, ponieważ kształtuje nawyki żywieniowe, które mogą towarzyszyć przez całe życie.

Warsztaty kulinarne, takie jak „Wyciskamy witaminki", nie tylko uczą dzieci praktycznych umiejętności kulinarnych, ale także edukują je na temat korzyści płynących z spożywania świeżych owoców i warzyw. Dzieci uczą się, że zdrowe przekąski mogą być zarówno smaczne, jak i łatwe do przygotowania.

Dzieci uczestniczyły czynnie w pracy podczas warsztatów kulinarnej twórczości. Poprzez aktywne uczestnictwo w przygotowywaniu żelek, deserów miały okazję nie tylko zdobyć praktyczne umiejętności kulinarno-kreatywne, ale także poczuć się zaangażowane i odpowiedzialne za proces tworzenia zdrowych posiłków.

Takie doświadczenie może mieć długotrwałe efekty w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, ponieważ dzieci, które aktywnie uczestniczą w przygotowywaniu posiłków, częściej są otwarte na próbowanie nowych smaków i chętniej wybierają zdrowe produkty spożywcze.

83164