Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka 2024

Dzień Dziecka 2024

Treść

Dzień Dziecka w przedszkolu to wyjątkowe święto, obchodzone na całym świecie, dedykowane dzieciom, ich szczęściu, zabawie i edukacji. To dzień, który podkreśla znaczenie praw dziecka, takich jak prawo do opieki, nauki, bezpieczeństwa i rozrywki. Przedszkolaki poznają swoje prawa i obowiązki w sposób dostosowany do ich wieku. Jest to wspaniała okazja do celebrowania dzieciństwa, umożliwiająca dzieciom zabawę oraz rozwijanie swoich talentów.

W naszym przedszkolu Dzień Dziecka trwa przez cały tydzień.

Dzieci z najstarszej grupy miały okazję wziąć udział w turnieju gier i zabaw "Mały Mistrz" na hali sportowej OSiR, młodsze zmagały się w konkursach sportowych w ogrodzie przedszkolnym. Odbyły również wycieczkę do Parku Miejskiego, gdzie korzystały z nowoczesnego placu zabaw i podziwiały otaczającą przyrodę. W przedszkolu bawiły się przy muzyce, integrując się z kolegami z innych grup. Wszystkie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Basia” w Kinie Kolory.Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną atrakcją była autokarowa wycieczka do wioski indiańskiej HOKKA HEY w Kunowej.

W wiosce indiańskiej HOKKA HEY przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i poczuć się przez chwilę, jak prawdziwi Wielcy Wodzowie na prerii. 
W otoczeniu malowniczej przyrody i czystego wiejskiego powietrza dzieci bawiły się wspaniale z animatorami oraz swoimi paniami przy dźwiękach skocznej muzyki, świętując kolejny tegoroczny Dzień Dziecka. Zabawa w Indian nie była jedyną atrakcją nowo poznanego miejsca gdyż przedszkolaki miały też okazję miło spędzić czas na grzbiecie indiańskiego mustanga, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz zobaczyć zwierzątka z mini zoo znajdującego się na terenie HOKKA HEY. Nie obyło się również bez malowania twarzy, pieczenia kiełbaski oraz słodkiego poczęstunku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Ten wspaniały i radosny dzień pozostanie na długo w pamięci każdego przedszkolaka.    

Cały ten tydzień był pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich dzieci. Dzięki różnorodnym atrakcjom i wspólnym aktywnościom, maluchy mogły cieszyć się swoim świętem i spędzić czas w wyjątkowy sposób.

83158