Próbna ewakuacja w naszym przedszkolu

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci spędzają wiele godzin każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i przygotować do ewentualnych sytuacji kryzysowych.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 19.09.2024. o godz.10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków i pracowników z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Przedszkolaki podeszły do wykonania tego zadania bardzo profesjonalnie. Dzieci szybko  isprawnie wraz z opiekunami opuściły przedszkole. Korzystając z okazji, że nad przebiegiem ewakuacji czuwała Państwowa Straż Pożarna dzieci mogły również z bliska obejrzeć wóz strażacki, porozmawiać ze strażakami.