Odwiedziny biblioteki

W ramach współpracy 10 marca bieżącego roku przedszkolaki z grupy SMERFY odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni.  Następnie dzieci wprowadzone w świat książek wysłuchały fragmentów książki o zbliżającej się wiośnie. Zajęciom w czytelni nie brakowało uśmiechów na buźkach małych przedszkolaków podczas zabaw w bociana i żabkę. Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wykonanie z przygotowanych elementów wiosennego drzewa. Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja, robione balonowe kwiaty, które otrzymały później do domu. Na do widzenia dzieci zaśpiewały piosenkę dla Pań z biblioteki „Hej zgniewała się zima” w ramach podziękowań za miłe spotkanie oraz zapowiedziały, że w nowym roku szkolnym też będą częstymi gośćmi biblioteki.