Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Grupa II: Smerfy - rok 2021/2022

Treść

Wycieczka do sklepu zoologicznego

Wycieczka do sklepu zoologicznego

W piątek 20 maja dzieci z grupy „Smerfy” wybrały się na wycieczkę pobliskiego do sklepu zoologicznego. Celem wyjścia była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja zwierząt oraz rozwijanie właściwej postawy wobec nich.

„Po prostu być jak Ignacy”

„Po prostu być jak Ignacy”

„Po prostu być jak Ignacy” tak brzmiała hasło konkursu plastycznego zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 4 w Gorlicach im. Ignacego Łukasiewicza, aby uczcić w ten sposób 200 lat patrona ich placówki.

Wizyta w Urzędzie Pocztowym

Wizyta w Urzędzie Pocztowym

W dniu dzisiejszym, tzn. 12 maja dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Jej celem było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza.

Wielkanoc

Wielkanoc

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z grupy Smerfów przybliżyły nam tradycje wielkanocnego stołu, opowiedziały Wielkanocna bajkę o piękne zdobionych pisankach i kraszankach, o zającach i bieluteńkim baranku.

Odwiedziny biblioteki

Odwiedziny biblioteki

W ramach współpracy 10 marca bieżącego roku przedszkolaki z grupy SMERFY odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni. 

Dawno, dawno temu

Dawno, dawno temu

W mijającym tygodniu najwięcej uwagi poświęciliśmy temu, jak wyglądało życie na Ziemi przed tysiącami lat. Na podstawie różnych tekstów i ilustracji rozmawialiśmy, jakie zwierzęta i rośliny wtedy występowały, czym charakteryzowały się dinozaury, gdzie mieszkali jaskiniowcy i jak wyglądała ich codzienność.

Święto pluszowego misia

Święto pluszowego misia

W dniu dzisiejszym przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania ?

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania ?

W piątek tj. 30. września dzieci z grupy SMERFY miały okazję na smaczne podsumowanie tygodnia: Pyszne i zdrowe. Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przyrządziły sałatkę owocową. Powstała z najlepszych owoców, „starannie wyselekcjonowanych” przez dzieci.

89052