Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Grupa III: Krasnale - rok 2021/2022

Treść

Obchody Dnia Dziecka

Obchody Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Tradycyjnie w naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodzony jest przez kilka dni podczas których na dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji.

Dzień rodziny

Dzień rodziny

„Dzień Mamy i Dzień Taty” to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Starszaki  już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie do występu przed rodzicami. W tym roku postanowiły zaskoczyć najbliższych wystawiając  przedstawienie teatralne pt.,, O wesołej Ludwiczce”.

Spotkanie ze sztuką Starożytnej Grecji

Spotkanie ze sztuką Starożytnej Grecji

W dniu 26.05.2023r. dzieci z grupy III po raz drugi odwiedziły galerię sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na II zajęcia z cyklu "Spotkanie ze Sztuką". Tym razem zagłębiły się w tajemnice "Sztuki Starożytnej Grecji".

Wycieczka do sklepu zoologicznego

Wycieczka do sklepu zoologicznego

Dnia 16.05.2022 grupa Krasnali udała się do sklepu zoologicznego w związku z tematyką tygodnia "MOJE ZWIERZĄTKO". Poznały wygląd, zwyczaje oraz sposoby odżywiania zwierząt, które można hodować w domu.

Sztuka starożytnego Egiptu

Sztuka starożytnego Egiptu

W środę tj. 11.05.2022r. dzieci z grupy III Krasnale odwiedziły Galerię Sztuki- Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Wzięły udział w zajęciach z cyklu "Spotkanie ze Sztuką", podczas których zgłębiały tajemnice "Sztuki Starożytnego Egiptu".

Koncert w Szkole Muzycznej

Koncert w Szkole Muzycznej

We wtorek 9 maja 2022r. dzieci z grupy „Krasnali" udały się na koncert do Szkoły Muzycznej w Gorlicach zorganizowany specjalnie dla przedszkolaków. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat instrumentów.

Wielkanoc

Wielkanoc

Dzieci z grupy III przygotowały i wystawiły świąteczny program artystyczny pt. "Wielkanoc", który przybliżył Krasnalom tradycje Świąt Wielkanocnych. Wesołe wiersze i piosenki ubarwione strojami, kolorową dekoracją sali, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Występ przedszkolaków został doceniony przez zajączka, który obdarował  dzieci słodkimi niespodziankami.

Spotkanie z Kicią Kocią

Spotkanie z Kicią Kocią

Dnia 12.04.2022 dzieci z grupy III spotkały się z Kicią Kocią, bohaterką wielu lubianych książek. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA  2.0 priorytet 3 na lata 20021-2025".

Wiosenne spotkanie w bibliotece

Wiosenne spotkanie w bibliotece

W środę mimo kapryśnej pogody mieliśmy przyjemność odwiedzić zaprzyjaźnioną i długo nieodwiedzaną Bibliotekę. Tematem spotkania była wiosna oraz zmiany, jakie wraz z nią następują w przyrodzie.

Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem

W pierwszym półroczu nasza grupa uczestniczyła w projekcie ,,Zdrowo jem, więcej wiem”, którego celem było zdobycie przez dzieci wiedzy o zdrowym odżywianiu, wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności, takich jak praca w grupie.

89061