Spotkanie ze sztuką Starożytnej Grecji

W dniu 26.05.2023r. dzieci z grupy III po raz drugi odwiedziły galerię sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na II zajęcia z cyklu "Spotkanie ze Sztuką". Tym razem zagłębiły się w tajemnice "Sztuki Starożytnej Grecji". Jest to cykl zajęć muzealnych skierowanych do najmłodszych dzieci. Dzieci dowiedziały się między innymi: jak wyglądało życie dzieci w starożytnej Grecji, jak się ubierały, co jadły, w co się bawiły w czasie wolnym, hak wyglądało spartańskie życie i czy da się umyć ciało oliwą z oliwek. Dowiedziały się jak wyglądały greckie miasta- państwo, teatry i olimpiady. Na zakończenie odbyła się aktywność plastyczna dzieci, poznały tajniki malarstwa czerwono-figurowego, i spróbowały swoich sił  w wazowym malarstwie czerwono-figurowym. Pełne wrażeń z "podróży" do Grecji wróciły na pyszny, zasłużony podwieczorek.