Sztuka starożytnego Egiptu

W środę tj. 11.05.2022r. dzieci z grupy III Krasnale odwiedziły Galerię Sztuki- Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Wzięły udział w zajęciach z cyklu "SPOTKANIE ZE SZTUKĄ", podczas których zgłębiały tajemnice "SZTUKI STAROŻYTNEGO EGIPTU". "Spotkanie ze sztuką" to cykl zajęć muzealnych realizowanych w Galerii Sztuki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się między innymi: skąd się wzięły piramidy, czym różnił się Faraon od przeciętnego Egipcjanina, co oznaczają hieroglify i dlaczego na obrazkach wszyscy stoją bokiem. Z prezentacji i pogadanek przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądało życie dzieci w starożytnym Egipcie - jak się ubierały, gdzie mieszkały, czy chodziły do szkoły i co robiły w wolnym czasie. W części plastycznej spotkania dzieci wykonały kołnierzowe naszyjniki Usech, z którymi zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.