Zdrowo jem, więcej wiem

W pierwszym półroczu nasza grupa uczestniczyła w projekcie ,,Zdrowo jem, więcej wiem”, którego celem było zdobycie przez dzieci wiedzy o zdrowym odżywianiu, wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności, takich jak praca w grupie.

Podsumowaniem zdobytej przez dzieci wiedzy o zdrowym odżywianiu było zorganizowanie gry planszowej ,,Zdrowo jem” oraz  konkursu plastycznego na temat: ,,Dbam o zdrowie” oraz   ,,Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy” z udziałem rodziców. W drodze głosowania wyłoniono   zwycięzców. Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu odznaką ,,Super Kucharzyka”, zwycięzców upominkami. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy w holu przedszkola, które były doskonałą formą promocji zdrowego odżywiania

Podsumowując możemy stwierdzić, że ,,Krasnale” zdobyły wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Chętnie spożywają owoce, warzywa, piją soki  na drugie śniadanie – co jest zwyczajem w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.