Wizyta w Urzędzie Pocztowym

W dniu dzisiejszym, tzn. 12 maja dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Jej celem było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki miały okazje zapoznać się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami. Dowiedziały się, jaka jest droga listu, paczki i innych przesyłek. Na koniec dzieci samodzielnie napisały list, zaadresowały, przykleiły znaczek, wrzuciły do skrzynki. Będą na niego czekały w przedszkolu. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci  w podziękowaniu za miłą wizytę  wręczyły pracownikom pocztowym upominki wykonane w przedszkolu – flakoniki z kwiatkami.