Wycieczka do sklepu zoologicznego

W piątek 20 maja dzieci z grupy „Smerfy” wybrały się na wycieczkę pobliskiego do sklepu zoologicznego. Celem wyjścia była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja zwierząt oraz rozwijanie właściwej postawy wobec nich. Oglądaliśmy różne zwierzęta dostępne w sklepie, dowiedzieliśmy się o ich zwyczajach, trybie życia oraz czym się odżywiają. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził szynszyl, którego przedszkolaki miały okazję pogłaskać. Przedszkolaki z uwagą obserwowały również życie rybek akwariowych, dowiedziały się wielu ciekawych informacji o opiece nad rybkami. Dzieci z zaciekawieniem oglądały również akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt: klatki, koszyki, zabawki, produkty pielęgnacyjne oraz pożywienie i witaminy.

Czas w sklepie zoologicznym upłynął w miłej i ciepłej atmosferze. Na koniec spotkania właściciel sklepu zrobił nam miłą niespodziankę. Zatem do przedszkola wróciliśmy pełne nowych wrażeń i informacji wraz z rodziną PATYCZAKÓW. W przedszkolu zrobiliśmy odpowiednie terrarium i umieściliśmy je w kąciku przyrody. Teraz dzieci będą opiekować się nimi, obserwować i zdobywać nowe doświadczenia przyrodnicze.