Pieczemy świąteczne pierniki

Święta tuż tuż, więc w naszej grupie  nadszedł czas na pieczenie  świątecznych pierników. Na zajęcia kulinarne zaprosiła nas Pani Małgosia z kuchni, która zapoznała dzieci ze składnikami potrzebnymi do wykonania piernikowego ciasta. Pokazała nam również czym można zastąpić cukier, aby ciasteczka były zdrowe. Starszaki po założeniu fartuchów, umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały za pomocą foremek ciasteczka. Efektem były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem pań kucharek zostały upieczone. Na podwieczorek była oczywiście degustacja. Pierniczki były przepyszne a w całym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, przypominając wszystkim, że zbliżają się święta.