Przejdź do treści
Przedszkole Nr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Przejdź do stopki

Udział w Przeglądzie Profilaktycznym

Udział w Przeglądzie Profilaktycznym

Treść

Dzieci z grupy III Krasnale wzięły udział w Miejskim Przeglądzie Profilaktycznym organizowanym przez Miasto Gorlice. Tematem przeglądu było: bezpieczeństwo na drodze, właściwe zachowania podczas kontaktu z obcym człowiekiem, właściwe reakcje podczas spotkania nieznanego zwierzęcia, znajomości numerów alarmowych czy korzyści płynących z noszenia odblasków.

Dzieci przedstawiły bajkę „O Wilku i siedmiu koźlątkach”.  Bajka uczy dzieci, że powinny być ostrożne i nieufne wobec nieznajomych. Nie wystarczy opierać się tylko na zewnętrznym wyglądzie czy słowach, ale trzeba być czujnym i dokładnie ocenić, czy dana osoba jest naprawdę godna zaufania.

Bajka podkreślarównież, że nie należy otwierać drzwi obcym osobom bez upewnienia się, kim są i jakie są ich intencje. To ważne przesłanie dla dzieci, aby nie wchodziły w interakcje z nieznajomymi i nie wpuszczały ich do domu bez zgody dorosłych.

Na zakończenie zaśpiewały piosenkę Nie otwieraj drzwi.

Udział w przeglądzie umożliwił dzieciom interakcję z rówieśnikami spoza swojej własnej placówki. Był doskonałą okazją, aby rozwijać umiejętności społeczne, takie jak nawiązywanie kontaktów, współpraca i wspólna zabawa.

76729