,,W Krainie bajek”

W ostatnich latach bardzo często mówi się o potrzebie czytania dzieciom. Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.

Grupa ,,Krasnali” podczas zajęć w przedszkolu, ale również podczas wyjść do zaprzyjaźnionej czytelni dla dzieci w Bibliotece Miejskiej uczy się zawiązywania więzów przyjaźni z literaturą dziecięca poprzez słuchanie i opowiadanie bajek.
W środę 07.02.2024 po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia czytelnicze do biblioteki, gdzie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. ,,Krasnal w krzywej czapce”, ,,Ernest” czytane przez Panią bibliotekarkę. Przedszkolaki również aktywnie uczestniczyły w quizie wiedzy o bajkach podczas którego wykazały się dużą znajomością różnych bohaterów bajkowych.

Wycieczka przedszkolaków do czytelni była fascynującym i edukacyjnym doświadczeniem, rozbudzającym zainteresowanie przedszkolaków literaturą, ale także rozwijającym umiejętności społeczne, koncentrację i kreatywność dzieci.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Zatem - CZYTAJMY DZIECIOM.